Szkolenia | Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Banery

Treść strony

Zarządzanie zespołem. Inspirowanie do działania

Termin Cena  Miejsce

Formularz zgłoszeniowy 

4 grudnia 2019  promocja do 22.11.2019 399 zł netto / 490,77 zł brutto Agencja Rozwoju Pomorza  PDF
9:00 - 16:00 cena po 22.11.2019 499 zł netto / 613,77 zł brutto 
   
Olivia Business Centre  
    bud. Olivia Six, XII piętro   ZGŁASZAM SIĘ 

Kontakt: tel. 58 32 33 113   e-mail: szkolenia@arp.gda.pl

 

Jak wielką rolę w efektywnym działaniu organizacji odgrywa menedżer nie trzeba chyba pisać. To on najczęściej reprezentuje firmę przed klientami i to on bezpośrednio wpływa na pracowników. Wszyscy znamy powiedzenie: „Zatrudniłem się w firmie, a odchodzę od mojego szefa”.  Jak zatem kierować ludźmi, aby nie odchodzili, aby pracowali efektywnie?


To jednodniowe szkolenie pomaga w odpowiedzi na to właśnie pytanie. To elementarz wiedzy kierownika zespołu pracowniczego.


Celem warsztatu jest pokazanie roli kierownika w efektywnym działaniu podległego mu zespołu. Szkolenie ma dać wiedzę o podstawowych zadaniach kierownika wobec zespołu, wpłynąć na jego motywację działania oraz pomóc w realizacji zadań poprzez kształtowanie określonych umiejętności.


Korzyści:

Znając swoje najważniejsze zadania w roli kierownika, uczestnicy szkolenia będą potrafili świadomie budować swój autorytet i zdobywać szacunek. Poznając różne style kierowania oraz swoje mocne i słabe strony łatwiej wypracują własny styl komunikowania się z zespołem. Umiejętne wytyczanie celów, delegowanie zadań, a także stosowanie nagród i kar pozwoli uczestnikom warsztatu efektywnie wypełniać zadania kierownika.


Metody pracy:

Zajęcia prowadzone są metodami interaktywnymi. Trener wykorzystuje między innymi gry, ćwiczenia, analizy studium przypadku,  dyskusje interaktywne, prace w podgrupach treningowych, mini – wykłady zilustrowane prezentacją, eksperymenty. To, co wyróżnia proponowaną metodologię wśród innych, to ciągłe utrzymywanie uwagi i zaangażowania uczestników na wysokim poziomie.


Agenda szkolenia:

1.Menedżer i jego styl kierowania

W tym module uczestnik zdiagnozuje przy użyciu kwestionariusza swój własny styl przewodzenia, dowie się, czy jest menedżerem elastycznym i jak zastosować poznaną wiedzę w praktyce.

2. Budowanie zespołu

  • Fazy rozwoju zespołu
  • Role pracownicze w zespole
  • Styl przewodzenia a faza zespołu i dojrzałość pracownika

W tej części szkolenia uczestnik dzięki grze szkoleniowej będzie miał możliwość obserwacji faz zespołu oraz ról, które przyjmują członkowie zespołu podczas realizacji zadań. Dodatkowo gra kształci umiejętność obserwacji kierownika niezbędną w procesie oceny jego pracy. Uczestnicy dowiedzą się jak zarządzać zespołem będącym w określonej fazie rozwoju.

3. Planowanie i organizowanie pracy

  • Zasady planowania pracy zespołu
  • Delegowanie a zlecanie zadań

Ta część zajęć to dyskusja nad planowaniem i organizowaniem, uczestnicy dowiedzą się na czym polega planowanie, jaka jest różnica pomiędzy zadaniami a celami oraz pomiędzy zlecaniem a delegowaniem.

4. Motywowanie

  • Inspirowanie do działania – trzy filary i trzy ważne narzędzia
  • Pozytywne i negatywne informacje zwrotne
  • System kar i nagród

Czwarta część zajęć poświęcona jest podstawowym mechanizmom motywowania pracowników poprzez działania menedżera. Uczestnicy dowiadują się jak rozpoznać i jak wpływać na motywy swoich pracowników. Dowiadują się także, jak ważne jest monitorowanie pracy i udzielanie informacji zwrotnych. Uczy się jak zrobić to w sposób motywujący do działania.


Prowadząca:

Małgorzata Kamińska - trener z kilkunastoletnim doświadczeniem. Karierę zawodową rozpoczęła od pracy na stanowiskach związanych ze sprzedażą i marketingiem usług. Posiada doświadczenie w zarządzaniu kilkuosobowym zespołem pracowników w jednej z największych firm telekomunikacyjnych w Polsce. Ponadto jako Kierownik Sekcji Wsparcia Sprzedaży, a następnie Kierownik Sekcji Treningu zajmowała się obserwacją i organizacją  pracy podległych pracowników oraz działała na rzecz ich rozwoju osobistego i zawodowego. Obecnie trener, coach i konsultant w biznesie w obszarze strategicznego zarządzania zasobami ludzkimi oraz wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku i Gdyni. 

wstecz

Kontakt

Agencja Rozwoju Pomorza S.A.
Dział Rozwoju Przedsiębiorczości
Sekcja Edukacji Regionalnej

Al. Grunwaldzka 472D
80-309 Gdańsk

tel. +48 58 32 33 143
tel. +48 58 32 33 113
faks +48 58 32 33 200

szkolenia@arp.gda.pl

poniedziałek-piątek
800-1600

Jak do nas trafić?

[obiekt mapy]

 

 


 

  • Logotypy rejestów firm szkoleniowych