Szkolenia | Agencja Rozwoju Pomorza S.A.

Treść strony

Od konfliktu do rozmowy Radzenie sobie z różnicami w trudnym czasie - szkolenie online

Cel szkolenia:

Nabycie umiejętności przekształcania destrukcyjnej i oddzielającej komunikacji w rozmowę, która wzmacnia i otwiera, pomimo istniejących różnic.

Podstawą budowania satysfakcjonujących relacji zawodowych i prywatnych jest jakość komunikacji i to jak odnosimy się do siebie, szczególnie w sytuacji konfliktu. 

W obliczu konfliktu, odruchy ucieczki lub walki często pogarszają istniejące problemy. To zazwyczaj prowadzi do uczucia rosnącej bezradności i izolacji co negatywnie wpływa zarówno na nasze życie prywatne jak i zawodowe. W takich sytuacjach kluczowa jest świadoma postawa i umiejętności, które pomagają odwrócić negatywną spiralę konfliktu. 

Zważywszy, że większość z nas pracuje w zróżnicowanym otoczeniu, niezbędne staje się zdobycie wiedzy i umiejętności, które pomagają nam czuć się pewniej w konfliktowych sytuacjach i widzieć je jako szansę na naukę i rozwój.
Konstruktywne rozmowy pozwalają wyrazić siebie i pozostać otwartym na innych, co umożliwia wzajemne zrozumienie, przemyślane podejmowanie decyzji i ułatwia nam życie w świecie pełnym różnorodności.
 


Dla kogo?
Niezależnie czy kierujesz zespołem, czy masz relacje ze współpracownikami, partnerem, dziećmi czy przyjaciółmi, jakość komunikacji międzyludzkiej ma wielkie znaczenie, dlatego szkolenie kierujemy zarówno do menadżerów, pracowników jak i osób prywatnych

 


Czego się nauczysz?

  • podstaw transformatywnej teorii konfliktu skutecznie wykorzystywanej od prawie 30 lat w wielu krajach i różnorodnych kontekstach społecznych
  • rozumieć naturę destrukcyjnej i konstruktywnej komunikacji 
  • rozpoznawać stan słabości i skupienia na sobie oraz radzić sobie z typowymi reakcjami podczas trudnych rozmów
  • rozpoznawać i wykorzystywać szanse na wzmacnianie i budowanie zrozumienia
  • budować strategie świadomego odpowiadania na konflikt
  • równoważenia własnej autonomii oraz otwartości na innych
  • umiejętności zamiany konfliktów w konstruktywne rozmowy

Sposób prowadzenia zajęć
Szkolenie ma charakter interaktywny, integruje teorię i praktykę za pomocą ćwiczeń, symulacji, analizy filmów i własnych doświadczeń oraz dyskusji i indywidualnej refleksji. Szkolenie będzie realizowane za pomocą platformy Zoom, dedykowanej do wideokonferencji i spotkań online. Technologia umożliwia rozmowy i symulacje w parach, małych grupach i całej grupie, a także oglądanie filmów i slajdów prezentowanych przez prowadzącego.


Informacje organizacyjne

Uczestnictwo jest potwierdzone certyfikatem.  Więcej: dokładny opis i program szkolenia (pobierz)
Maksymalna liczba uczestników - 12 osób.

Szkolenie składa się z 4 spotkań

Termin:  1, 8, 15, 22 października (czwartki), spotkania online w godzinach od 17:00 do 20:30   

Cena:        400 zł netto / 492 zł brutto


ZGŁASZAM SIĘ NA SZKOLENIE >>>


Kontakt w sprawach organizacyjnych: szkolenia@arp.gda.pl /  58 32 33 113


Prowadzący
Łukasz Kwiatkowski współpracuje z międzynarodową siecią praktyków skupionych wokół Institute for the Study of Conflict Transformation i pełni funkcję koordynatora ISCT w Polsce. Uzyskał tytuł Certified Transformative Mediator™ i jest autoryzowanym trenerem ISCT. Przez wiele lat odpowiadał za system zarządzania ryzykiem finansowym w dużej grupie kapitałowej. Posiada doświadczenie w budowaniu i rozwoju zespołów, zarządzaniu zmianą i konfliktem w organizacji oraz komunikacji i negocjacji w środowisku międzynarodowym. Ukończył studia podyplomowe z mediacji, brał udział w szeregu konferencji, szkoleń i warsztatów w Europie i USA na temat różnych form interwencji w konflikcie. Zainicjował powstanie Centrum Dialogu i Transformacji Konfliktu z myślą o wsparciu ludzi, rodzin, organizacji i społeczności w konstruktywnym odpowiadaniu na sytuacje konfliktowe.

 

Szkolenie jest też organizowane w angielskiej wersji językowej w dniach:  29 Października, 5, 12, 19 listopada (17:00 - 20:30) (środy) 
 
From conflict to conversation Dealing with differences in difficult time - online workshop

 


Kontakt:
tel. 58 32 33 211; e-mail: szkolenia@arp.gda.pl

wstecz

Kontakt

Agencja Rozwoju Pomorza S.A.
Dział Rozwoju Przedsiębiorczości
Sekcja Edukacji Regionalnej

Al. Grunwaldzka 472D
80-309 Gdańsk

tel. +48 58 32 33 143
tel. +48 58 32 33 113
faks +48 58 32 33 200

szkolenia@arp.gda.pl

poniedziałek-piątek
800-1600

Jak do nas trafić?

[obiekt mapy]

 

 


 

  • Logotypy rejestów firm szkoleniowych
  • logotyp drugi szkoleniowy